Ortaklarımız

Ortaklarımız

Pareto Denetim, 2006 yılında SMMM Ramazan Alkan tarafından kurulmuştur.


Ramazan ALKAN 

1974 yılında Ankara'da doğmuştur.  1996 yılında da Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari İlimler Fakültesi'nden, 2000 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi  Maliye Anabilim dalında “Vergi Hukuku dalında Yüksek Lisansını Tamamlamıştır.

1996-2000 yıllarında  Efes Yeminli Mali Müşavirlik Ltd. Şti‘de  mesleğe başlamış ve çeşitli illerde denetim ve danışmanlık yapmıştır. 2001-2006 yılında Sun  Bağımsız Denetim Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. Bünyesine dahil olmuş  burada yurtiçinde ve yurtdışında denetim ve danışmanlık faaliyetlerini sürdürmüştür. Ayrıca burada çeşitli firmaların bağımsız denetim faaliyetlerine katılmıştır. 2006 yılında şirketten ayrılarak “Pareto” yu kurmuştur.

Vergi Uzmanlığı konusunda iki kitabı ve çok sayıda yayını bulunan Ramazan ALKAN, halen çeşitli dergilerde vergi konusunda yazılar yazmaktadır. Evli, bir çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

ramazan@paretodenetim.com

 


 

Yrd. Doç Gönül İpek ALKAN 

1973 yılında Van’da doğmuştur. 1995 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari İlimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olmuştur. Bir süre finans sektöründe çalıştıktan sonra Öğretim Görevlisi olarak Dokuz Eylül Üniversitesi'nde çalışmaya başlamıştır. 2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Muhasebe Finansman ana bilim dalında yüksek lisansını tamamlayan Alkan aynı yıl İşletme Anabilim dalında doktoraya başlamıştır. 2006 yılında doktora derecesini almıştır.

Dokuz Eylül Üniversitesi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümünde Bölüm Başkanı ve Yardımcı Doçent Doktor olarak görev yapmaktadır. Muhasebe ve finansman konularında çok sayıda çalışması bulunan, üniversitedeki görevini yanı sıra özel sektörde danışmanlık ve eğitim hizmetleri veren Gönül Alkan evli ve bir çocuk annesidir.

gonul@paretodenetim.com